Palaiminti tyraširdžiai

Žodis „palaiminimas“ dažnai skamba taip religingai ir atrodo taip nuvalkiotas, kad nebejaučiame nei jo skonio, nei prasmės. Bažnytiniuose būreliuose juo manipuliuojame į karę ir į dešinę, pati pričiupau save vengiančią tarti jį, kaip ir žodį meilė, kad tik, neduok Dieve, dar labiau nenuvalkiočiau ar nesutepčiau.

Visai neseniai žiūrėjau filmą „Viena diena“. Jame vaizduojama jaunuolio motina, netikėtai susirgusi vėžiu ir laukianti sūnaus apsilankymo. Moteriai gyventi liko visai nedaug. Jos šviesių garbanų ir jaunatviškai grakščios eisenos nematyti nė kvapo. Sūnus pasirodo su „kvapeliu“, mat vakar vakare ir ne tik vakar lėbavo. Ir šiaip baigęs universitetą jis pasirinko pramoginių renginių organizatoriaus profesiją ir džiugina žmoniją kažkuo panašiu į „olialia mergytes“. Mama jam nepamokslauja, stengiasi išklausyti visas jo lėkštas kalbas, tačiau vienu metu pasako tai, kas mane stipriai sukrečia:

– Sūnau, man nepatinka, kas tu esi dabar, tačiau aš nuoširdžiai įsitikinusi, kad būsi nepaprastai geras žmogus ir savo gyvenimą nugyvensi prasmingai.

Prisipažinsiu, išgirdus tai man gerklėje kažkas užstrigo, iki širdies gelmių sujaudino, akys pritvinko ašarų. Aš supratau: kaip norėčiau taip sugebėti laiminti savo vaikus, matyti ne tai, kas dabar, ne tai, kas negražu ar kreiva, bet laiminti ir tikėti tuo, kas ateis, bus. Laiminti amžinybės atspindžius juose, jiems duotą tobulybę,
juk reikia tik, kad kažkas tikėtų už juos ir laimintų ją juose.

Šįkart visai nebijau ištarti žodį „laiminti“, nes jis nebėra pigus, nieko nekainuojantis, religinė klišė. Žinau, tikrai žinau – noriu laiminti savo vaikus ir kitus žmones, matydama juos dangaus karalystės žvilgsniu, būtinai pakviečiant juos geriausiam, šviesiausiam. Juk jie ir buvo tam sukurti.

Šviesiausių Tau skaitinių,

Aušrinė

P. S. Beje, filmo pabaigoje motinos ištartas palaiminimas išsipildo. Šis vaikinas, išbridęs ne vieną „kemsyną“, pagaliau virsta labai gražiu žmogumi.

Svarbu: palaukite keletą sekundžių, kol įsikels failas, tuomet spustelėkite ant paveikslėlio ir atversite didesnį langą. Apatiniame meniu pasirinkite norimą puslapį, tuomet dar kartą spustelėkite ekrane ir atversite žurnalą tikruoju dydžiu, kurį patogu skaityti.