VISKAM YRA LAIKAS P O SAULE…

Kartą teko klausytis žmogaus pasakojimo apie šeimą, kuri buvo kitokia.

Iš pažiūros ji buvo tokia, kaip visų: žmona – namų šeimininkė, vyras – elektrikas, trys maži vaikai. Gyveno. Duonai užsidirbdavo. Prabangos nematė, tačiau baisiai stebėjausi tų žmonių pasirinkimu. Mat jų namuose pagarbiausioje vietoje kabojo pasaulio žemėlapis, prismaigstytas mažų vėliavėlių, žyminčių jų remiamus misionierius. Šie darbininkų klasės žmonės turėjo keistą įprotį kiekvieną mėnesį dalį savo labai nedidelių lėšų atiduoti tam, kad tolimuose pasaulio kraštuose žmonės išgirstų apie juos beprotiškai mylintį Dievą.

Į kaimynų klausimą, – kodėl taip keistai elgiasi, juk patys skurdžiai gyvena, – tėvas su šypsena atsakydavo: „Man vis vien, koks kilimas patiestas dabartinėje mano svetainėje, tačiau noriu paties gražiausio kilimo savo tikruosiuose namuose – danguje“.

Gerai pažinojau vyriškį, pasakojusį šią istoriją. Jam buvo virš 50. Įdomiausia tai, kad visi trys vaikai (dabar jau pagyvenę žmonės) gyvena skirtinguose pasaulio kraštuose ir misionieriauja.

Nežinau, kaip tau, bet man besiklausant šio pasakojimo kažkas pilve ėmė vartytis. Žinojau, kad ir aš taip noriu. Noriu gyventi taip, lyg čia, žemėje, būtų tik prieangis, įėjimas į ten, kur pasiliksiu amžinai. Ir kad tas žinojimas matytųsi mano kasdienoj: kaip aš keliuos, kokius žodžius sakau ar nesakau, kaip jaučiuos atidariusi savo piniginę ir kaip mąstau apie man duotas dienas. Žinau viena, kad žemė skirta tik pasiruošti, apvalyti širdį bei išbandyti ir kad maži pasirinkimai čia gali tapti prabangiais kilimais dangaus menėse.

Šįkart su tavim norėjome pasidalyti mintimis apie laiką ir tai, ką mes su juo veikiame, apie senatvę ir su ja ateinančią baimę, apie negebėjimą gyventi šiandien, atidėliojant gyvenimą ateičiai…

Gražaus tau rudens, beskaitant TAPATI!

Tavo Aušrinė

Svarbu: palaukite keletą sekundžių, kol įsikels failas, tuomet spustelėkite ant paveikslėlio ir atversite didesnį langą. Apatiniame meniu pasirinkite norimą puslapį, tuomet dar kartą spustelėkite ekrane ir atversite žurnalą tikruoju dydžiu, kurį patogu skaityti.