Draugystės terapija

Krizės visada mane atvesdavo prie draugų slenksčio. Dabar jau žinau, kad tų krizių priežastis bent jau iš dalies susijusi su sveikata. Dėl streso susidaro oksitocino hormonas. Šis hormonas, anot dr. Šeli Tailor, maitinant kūdikį skatina pieno susidarymą. Mums kaskart nepradeda bėgti pienas, bet mes, moterys, jaučiame padidėjusį norą ką nors puoselėti, globoti – pajuntame poreikį draugauti.

Didžiausia vyro baimė

Giliausia žaizda, kurią vyras nešioja, yra jo tėvo žaizda. Per prievartą, atstūmimą, pasyvumą ar apleidimą dauguma vyrų negavo iš savo tėvų taip jiems, kaip berniukams, būtino patvirtinimo. Jei gavo kai ką kita – žaizdą. Juk jei tavo tėvas turėjo galią patvirtinti, jis taip pat turėjo galią pripažinti nevisaverčiu. Ir tai galioja daugumai šią knygą skaitančių vyrų. Tavo tėvas nesuteikė tau gilaus vyriškumo jausmo, patvirtinimo ir paliko tave tyloje. Arba jis laikė tave nevisaverčiu, atėmė iš tavęs vyriškumą. Bet kuriuo atveju ši žaizda vyrui tampa savimonės pagrindu.

Kodėl gėlės su dygliais?

„Ar niekada nepagalvojote, kaip išrenkamos neįgalių vaikų motinos? Bandau įsivaizduoti Dievą, duodantį nurodymus angelams, besižymintiems pastabas didžiuliame žurnale. <…> – Jai padovanosime neįgalų kūdikį. Nustebęs angelas pakelia akis: – Kodėl jai? Ji...

Kaip tapti namų tironu?

Kas pirmiausia šauna į galvą, kai girdi žodžių junginį „šeimos galva“? Tikriausiai sutuoktinio arba tėvo paveikslas. Girto, nesiskutusio, besigainiojančio po butą namiškius ir bandančio jėga įkrėsti proto. O gal priešingai – pernelyg blaivaus ir panašaus į vyriausiąjį buhalterį. Metaliniu balsu draudžiančio sūnui draugauti su Vaska, suaugusiai dukrai – grįžti namo po dešimtos vakaro, o žmonai – išlaidauti naujoms pėdkelnėms. Stereotipas! Iš tikrųjų tironu lengvai gali tapti bet kuris šeimos narys, pradedant šimtamete prosenele ir baigiant katinu.

Būti tironu patogu ir malonu. Juk priimta manyti, kad „bijo, vadinasi, gerbia“. Priverskite namiškius jūsų bijoti ir mėgaukitės valdžia.